Historie

Náš spolek se poprvé sešel 8.9.2016 za účelem provozovat ragbyový sport v Nýrsku. Tohoto setkání se tehdy účastnilo deset potenciálních hráčů. Rozhodující impuls pokračovat v této činnosti a řádně tak stabilizovat zázemí ragby v Nýrsku nastal s historicky prvním ragbyovým utkáním na místním fotbalovém hřišti, které jsme uspořádali 8.10.2016. Tímto dnem se ještě více prohloubil zájem místních sportovců o tento velmi atraktivní sport, který v roce 2016 slavil 90 let od svého založení v ČR. Od této chvíle se členská základna našeho spolku postupně rozrůstá.

V květnu 2017 jsme požádali u Krajského soudu v Plzni o zápis spolku a o pár týdnů později jsme na základě podané přihlášky byli zaregistrováni jako nový ragbyový klub u České rugbyové unie (ČSRU). Jelikož během tohoto období již nebylo možné se zapojit do rozehrané ligové sezony, odehráli jsme na domácím hřišti v Nýrsku, které jsme z vlastních zdrojů přizpůsobili našim potřebám alespoň tři přátelská utkání s našimi potencionálními soupeři z tehdejší III. Ligy ragby. Nečekaně velký zájem místních obyvatel, kteří nás přišli podpořit, byl opravdu milým překvapením.

V září roku 2017 jsme ve spolupráci se společností Lactalis a místní ZŠ ve Školní ulici, uspořádali v Nýrsku dětský den s ragby, kterého se zúčastnilo více než 200 dětí ve věku 7-15 let. a od října jsme začali trénovat dětské týmy kategorie U6 – U12 (děti ve věku 5-12 let).

Vítanou kuriozitou pro naše mládežnické kategorie byl společný trénink s ragbisty reprezentující Spojené státy americké, kteří v létě 2018 odehráli přátelské utkání s českou reprezentací.

Jsme velice rádi, že ragby v Nýrsku má ze strany obyvatel takovou přízeň a jsme vděčni za partnery, kteří nám svou podporou pomáhají tento sport v Nýrsku rozvíjet. Velmi nás těší i přízeň obce, která nás pravidelně podporuje prostřednictvím programu ,,Podpora sportovní činnosti občanů města“. Všechny získané prostředky nám bezesporu výrazně pomáhají s realizací našich plánů a dostatečně tak stabilizují zázemí našeho klubu, čímž tak připravujeme vhodné podmínky pro rozvoj dětských a mládežnických týmů. Díky spolupráci s našimi partnery jsme schopni finanční podporu rodičů těchto kategorií omezit na co nejméně možné minimum a zpřístupnit tak tento sport opravdu všem.